Vahtramahl hakkab jooksma varem, kui päevased temperatuurid tõusevad üle nulli, kuid öösiti on veel miinuskraadid. Vahtramahl jookseb, kuni kestavad öised miinuskraadid.
Kogume kasemahla kaasaegsete vahendite abil, mis on keskkonnasäästlikud ega ohusta puid.
Puurime kasetüvesse kaheksa millimeetrise läbimõõduga augu, kuhu asetame plastikust tila. Tilad, mida kasutame on tootnud USA suurim vahtra- ja kasemahla kogumise ja siirupi valmistamise seadmeid ja tehnikat tootev ettevõtte Leader Evaporator Inc., kelle ametlik edasimüüja me oleme.
2016. aastal kogusime esmakordselt Eestis kasemahla voolikute süsteemi abil. Kõik puud olid ühendatud suletud süsteemi ja mahl voolas vaakumpumba abil ühte suurde kogumispaaki. Selline kogumise viis oli väga efektiivne ja aitas vältida mahla saastumist.
Kasemahl on rikas erinevate mineraalide poolest, mahl sisaldab C-vitamiini ja antioksüdante. Kasemahla keskmine suhkrusisaldus on 1%. Mahl on värske ja karge maitsega ja mõjub toonust tõstvalt.
Kasemahla kogumisel tuleb meeles pidada, et mahl muutub seismisel häguseks ja rikneb suhteliselt kiiresti, keskmiselt kahe päevaga.